fbpx
Rabka-Zdrój ul. Na Banię 42
18 26 77 260 | 883 044 662
biuro@sanatorium-cegielski.pl
NFZ
Przy współpracy z Narodowym Funduszem Zdrowia organizujemy turnusy sanatoryjne dla osób dorosłych oraz dla dzieci w wieku 3-6 lat.

 Dorośli ze skierowania NFZ
 

 

COVID-19 a pobyty sanatoryjne w marcu 2020
Informujemy, że zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 29 maja 2020 r., Świadczeniobiorca, który po dniu 15 marca 2020 r. przerwał leczenie uzdrowiskowe albo rehabilitację uzdrowiskową przed upływem 15 dnia przewidzianego programem pobytu, może kontynuować jego realizację od dnia 16 czerwca 2020 r. na podstawie dotychczasowego skierowania na leczenie uzdrowiskowe albo rehabilitację uzdrowiskową, o którym mowa w art. 33 ustawy z dnia 27 sierpnia 2004 r. o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych.

Nasze Sanatorium wyznaczyło termin realizacji tego świadczenia od 16.06 do 26 czerwca  2020r. 

Bardzo prosimy osoby chętne do skorzystania z przysługującego im prawa do dokończenia turnusu o kontakt z recepcją: 182677260  lub 883044622 .

Po uzyskaniu listy Osób chętnych, które chcą skorzystać z możliwości dokończenia turnusu, przekazujemy te informacje do Oddziałów Wojewódzkich NFZ bez Państwa udziału; 

Informujemy ,że  test musi być również wykonany przez Opiekunów, którzy zmieniają się w trakcie trwania turnusu – test robiony we własnym zakresie-nie na koszt NFZ .

 

Ważne !

W celu skorzystania z leczenia uzdrowiskowego z NFZ , musi Pani/Pan mieć- oprócz potwierdzonego skierowania na leczenie uzdrowiskowe- ujemny wynik testu diagnostycznego w kierunku obecności wirusa SARS-CoV-2.

 

Jak zrobić testy:

  1. Przed wykonaniem testu diagnostycznego proszę się skontaktować z naszym Sanatorium i podać swój aktualny numer telefonu. Jest to niezbędne,żeby Sanatorium mogło poinformować Panią/Pana telefonicznie przed przyjazdem o wyniku testu diagnostycznego.
  2. Materiał do wykonania badania w kierunku SARS-CoV-2 powinien być pobrany w mobilnym punkcie Drive&Go-Thru – 6 dni przed planowanym terminem rozpoczęcia leczenia uzdrowiskowego w sanatorium. Obsługa punktu będzie poinformowana ,że ma Pani/Pan obowiązek wykonania testu. Nie jest potrzebne żądne skierowanie na badanie.
  3. Wykonanie testu dla Pani/Pana jest bezpłatne , zostanie sfinansowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia.
  4. Dodatni wynik testu lub brak wyniku badania będzie oznaczał,że nie może Pani/Pan wyjechać na leczenie uzdrowiskowe, ponieważ Sanatorium nie może przyjąć osoby, która nie podda się badaniu lub jeśli wynik badania potwierdzi obecność koronawirusa.

Numer kontaktowy do gabinetu pielęgniarskiego: 530 302 939