fbpx
Rabka-Zdrój ul. Na Banię 42
18 26 77 260 | 883 044 662
biuro@sanatorium-cegielski.pl
NFZ
Przy współpracy z Narodowym Funduszem Zdrowia organizujemy turnusy sanatoryjne dla osób dorosłych oraz dla dzieci w wieku 3-6 lat.

 Dorośli ze skierowania NFZ
 

 

COVID-19 – pobyty NFZ
 

Warunkiem rozpoczęcia leczenia jest negatywny wynik testu diagnostycznego w kierunku SARS-CoV-2 albo zaszczepienie pacjenta przeciwko COVID-19 (dwie dawki).
Test będzie można wykonać bezpłatnie nie wcześniej niż 4 dni przed terminem rozpoczęcia leczenia uzdrowiskowego, we wskazanych punktach pobrań.
Informacja o terminie i miejscu wykonania testu zostanie wysłana SMS-em, przez system eKolejka. Nie jest potrzebne żadne dodatkowe skierowanie na badanie.
Test sfinansuje Narodowy Fundusz Zdrowia. O wyniku testu, przed wyjazdem, poinformuje pacjenta uzdrowisko, do którego pacjent został skierowany. W przypadku negatywnego wyniku testu – Sanatorium  potwierdzi telefonicznie rozpoczęcie leczenia.
Jeżeli pacjent został zaszczepiony, nie ma obowiązku wykonania testu w kierunku SARS-CoV-2.

 

Jak zrobić testy:

  1. Przed wykonaniem testu diagnostycznego proszę się skontaktować z naszym Sanatorium i podać swój aktualny numer telefonu. Jest to niezbędne, żeby Sanatorium mogło skierować Panią/Pana na test oraz poinformować  telefonicznie przed przyjazdem o wyniku testu diagnostycznego.
  2. Materiał do wykonania badania w kierunku SARS-CoV-2 powinien być pobrany – 4 dni przed planowanym terminem rozpoczęcia leczenia uzdrowiskowego w sanatorium. Obsługa punktu będzie poinformowana ,że ma Pani/Pan obowiązek wykonania testu. Nie jest potrzebne żadne skierowanie na badanie.
  3. Wykonanie testu dla Pani/Pana jest bezpłatne , zostanie sfinansowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia.
  4. Dodatni wynik testu lub brak wyniku badania będzie oznaczał ,że nie może Pani/Pan wyjechać na leczenie uzdrowiskowe, ponieważ Sanatorium nie może przyjąć osoby, która nie podda się badaniu lub jeśli wynik badania potwierdzi obecność koronawirusa.
  5. Jeżeli pacjent został zaszczepiony, nie ma obowiązku wykonania testu w kierunku SARS-CoV-2.

Numer kontaktowy do gabinetu pielęgniarskiego: 530 302 939

Informujemy, że test musi być również wykonany przez Opiekunów, którzy zmieniają się w trakcie trwania turnusu – test robiony we własnym zakresie – nie na koszt NFZ .