Rabka Zdrój
Rabka-Zdrój to znane uzdrowisko i ośrodek sportów zimowych.

Rabka zdrój - wczasy w górach

Rabka-Zdrój

Rabka-Zdrój to znane uzdrowisko i ośrodek sportów zimowych. Miasto cechuje się łagodnym mikroklimatem, małą ilością słabych wiatrów, niewielką ilością opadów i dużym nasłonecznieniem. Latem brak nadmiernych upałów, zimą dużych mrozów, bardzo dobre warunki solarne, suche powietrze, brak mgieł, duża ilość lasów sprzyjają leczeniu i rehabilitacji dzieci.  Dzięki otoczeniu zalesionymi stokami osłonięte jest od porywistych wiatrów, występuje tu także silne nasłonecznienie przez  cały rok.

Uzdrowisko Rabka Zdrój to jedno z najpopularniejszych w Polsce i Europie miast uzdrowiskowych. W leczeniu chorób układu Rabka Zdrójkrążenia i oddechowego wykorzystuje się zarówno korzystny klimat, jak też źródła wód mineralnych oraz solanki. Znajdują się tu liczne sanatoria (głównie dla dzieci), szpitale uzdrowiskowe, domy wypoczynkowe, pijalnia wód mineralnych, zakład przyrodoleczniczy. Rabka specjalizuje się w leczeniu schorzeń układu oddechowego i krążenia, alergii, chorób reumatycznych, schorzeń układu nerwowego i cukrzycy zarówno u dzieci jak i u dorosłych. .

Będąc w Rabce warto zobaczyć i odwiedzić między innymi:

  • Rodzinny Park Rozrywki Rabkoland,
  • Muzeum Orderu Uśmiechu,
  • Muzeum Gorczańskie Jana Fudali,
  • Galerię Ewy Łaczek-Daleki,
  • Skansen Taboru Kolejowego w Chabówce,
  • Pracownie garncarską Adama Kościelniaka,
  • Zabytkowy, XVII wieczny, drewniany kościół p.w. św. Marii Magdaleny (obecnie Muzeum Regionalne im. Władysława Orkana).

Turystyka 

Rabka-Zdrój to idealne miejsce na aktywny wypoczynek.

Zwolennicy takiej formy wypoczynku znajdą tu trasy turystyczne, przyrodnicze i kulturowe.
Przez miasto przebiega klika szlaków pieszych, przeznaczonych zarówno dla wytrawnych wędrowcówRabka Zdrój
jak i spacerowiczów. Uzdrowisko leży m.in. na trasie najdłuższego w polskich górach szlaku pieszego – Głównego Szlaku Beskidzkiego. Szlak znakowany jest kolorem czerwonym i liczy 519 km długości.
Z Rabki wiedzie on na najwyższy szczyt Gorców – Turbacz (1310 m n.p.m.). Z centrum miejscowości i jej przedmieścia – Zarytego wiodą szlaki na Luboń Wielki (1022 m n.p.m.), jedną z najwyższych kulminacji Beskidu Wyspowego. Uzdrowisko posiada „Leśną Ścieżkę Edukacyjną” na terenie Uroczyska „Krzywoń”, która umożliwia spacerującym poznanie walorów przyrodniczych okolicy.
Miasto oferuje również trasy kulturowe, prezentujące skarby architektury i kultury naszego regionu. Zapraszamy do poznania obiektów na Szlaku Architektury Drewnianej oraz odwiedzenia twórców rzemiosła tradycyjnego w ich pracowniach

Rabka Zdrój - wczasy w górachch-01 rabka-zdroj-wczasy-wgorach-02 rabka-zdroj-wczasy-wgorach-03 rabka-zdroj-wczasy-wgorach-04 rabka-zdroj-wczasy-wgorach-05 rabka-zdroj-wczasy-wgorach-06 rabka-zdroj-wczasy-wgorach-07 rabka-zdroj-wczasy-wgorach-08 Sanatorium w górach Rabka Zdrój rabka-zdroj-wczasy-wgorach-10 rabka-zdroj-wczasy-wgorach-11 rabka-zdroj-wczasy-wgorach-12