Masaże, sauna, jazuzzi

Wypoczynek, zdrowie i rehabilitacja w górach

Podczas pobytu w sanatorium Cegielski zadbaj o zdrowie i urodę. W naszej ofercie znajdują się nie tylko zabiegi rehabilitacyjne, ale również kojące i rozgrzewające okłady, aromatyczne kąpiele oraz relaksujące masaże. Wczasy w górach sprzyjają aktywnemu wypoczynkowi, długie wędrówki po górach są wyczerpujące dlatego zapraszamy do skorzystania z oferty zabiegów dodatkowych, które pozwolą w pełni cieszyć się dobrą kondycją.

masaz-01Masaż klasyczny to najpopularniejsza odmiana bogatej oferty tych zabiegów. Jego zdrowotne właściwości znane są od bardzo dawna. Polega na pobudzeniu układu nerwowego oraz punktów aktywnych biologicznie poprzez ucisk za pośrednictwem palców i dłoni .
W zależności od intensywności wykonania, masaż ten posiada również właściwości relaksacyjne jak i lecznicze.

 

 

masaz-02

Masaż sportowy jest podobny do masażu klasycznego. Różnica polega tylko na tym, że podczas masażu sportowego stosujemy dłuższe, bardziej energiczne i silniejsze rozcieranie, ugniatanie, oklepywanie i wyciskanie. Celem masażu sportowego jest zapobieganie objawom patologicznym, które mogą powstać w wyniku dużych przeciążeń występujących w sporcie wyczynowym.

 

 

 

Masaz klasycznyMasaż gorącymi kamieniami jest masażem głęboko – odprężającym. Daje poczucie głębokiego relaksu, pozwalając na uwolnienie stresu nagromadzonego w ciele masowanej osoby. Wprowadza do ciała harmonię, równowagę i spokój. Podczas masażu masuje się czakry lub układa na nich kamienie, aby odblokować kanały energetyczne. Naprzemiennie z ruchami masażu kamieniami stosuje się elementy masażu manualnego, które potęgują relaksujące odczucia.

 

 

Sauna to prawdziwe dobrodziejstwo zarówno dla urody jak i dla zdrowia. Stosowanie sauny jest jednym z najważniejszych czynników odnowy biologicznej i profilaktyki prozdrowotnej. Powoduje intensywne rozgrzanie skóry, pobudza ukrwienie, zmiękcza naskórek. Pocenie wzmaga pracę nerek, dzięki czemu szybciej z organizmu usuwane są zbędne produkty przemiany materii. Naprzemienne ogrzewanie i oziębianie ciała hartuje organizm i stabilizuje układ immunologiczny. Sauna doskonale relaksuje i odpręża po męczącym dniu.
– poprawia wygląd skóry
Dzięki lepszemu ukrwieniu i usunięciu toksyn skóra staję się bardziej elastyczna, ujędrniona, widocznie poprawia się jej koloryt.
– rozluźnienia mięśnie
Po intensywnych wysiłkach spowodowanych treningiem fizycznym bądź pracą, pobyt w saunie nie tylko rozluźni nasze napięte mięśnie, ale także poprawi krążenie i dotleni organizm, przez co poczujemy się zrelaksowani.
– oczyszcza ciało
Jest związane z poprawą wyglądu skóry, lecz należy o nim osobno wspomnieć, gdyż wydzielający się z nas pot oczyszcza pory organizmu wydalając z nich głębszy brud oraz wspomagając późniejsze oddychanie ciała.

jacuzziJacuzzi to połączenie zalet tradycyjnego masażu z relaksującymi właściwościami kąpieli. Kąpiel w jacuzzi, to masaż wykonywany przez tysiące pęcherzyków powietrza, rozbijających się o skórę, któremu towarzyszy efekt rozchodzącego się po ciele przyjemnego ciepła.
Temperatura wody (35-37° C) potęguje relaksujące i lecznicze działanie masażu. Ciepła woda w jacuzzi powoduje zmniejszenie pobudliwości układu nerwowego oraz oczyszcza organizm z toksyn. Kąpiel w jacuzzi jest zalecana przy schorzeniach układu nerwowego, dychawicy oskrzelowej oraz nadmiernej pobudliwości.
Hydromasaż poprawia samopoczucie, pobudza i dodaje energii, pozwala dłużej zachować dobrą formę i młodość. Działa też korzystnie na skórę, usuwa zmęczenie i odpręża. Masaż wodny łagodzi też bóle stawów, głowy, rozluźnia napięte mięśnie. Znakomicie sprawdza się w kosmetyce. Poprawia ukrwienie skóry, przyspiesza spalanie tkanki tłuszczowej, redukuje cellulit.